MBT képzés
Kinek szól ez a képzés?
Ez a képzés olyan szakembereknek szól, akik személyiségzavarral élő páciensek hatékony kezelését szeretnék elsajátítani.
A jelentkezőknek rendelkezniük kell személyiségzavarral élő felnőttekkel kapcsolatos terápiás tapasztalattal.
Ez a képzés ideális a személyiségzavarral élők kezelése iránt érdeklődő mentálhigiénés és rokon szakemberek számára.
A tréningre jelentkezőknek a következő feltételeknek kell megfelelniük:
-Mentálhigiénés szakirányú végzettség (pl. mentálhigiénés, pszichológusok, pszichiáterek, szociális munkások, pszichoterapeuták)
– Olyan releváns tanulmányok befejezése, mint például a személyiségzavarra vonatkozó elméletek amelyek a pszichodinamikai, kognitív-viselkedési, biológiai, rendszerszemléletű és szociális elméletek megértését mutatják be.
– Legalább 1 éves terápiás tapasztalat személyiségzavarral élő egyének kezelésében egyénileg vagy csoportban, vagy ezirányú elköteleződési szándék.
– A felügyelt szakmai gyakorlat és az etikai normák iránti elkötelezettség kulcsfontosságú.
Kívánatos feltétel: Személyes pszichoterápiás sajátélmény.
A képzés kötelező előfeltétele: A résztvevőknek a képzés előtt be kell fejezniük a „Mentalizáló és mentalizáción alapuló kezelés felnőttekkel (MBT Adult) – Bevezetés” online tanfolyamot. Az online tréninget 1 hónappal a személyes képzési napok előtt nyitjuk meg, és 1 éven át elérhető marad. A felület fordítását magyar nyelvre biztosítjuk.
Az online kurzus négy órában öleli fel az alapvető elméleteket, alapvető ismereteket nyújtva.
Elméleti rész: A képzés egy alapozó online kurzusból és 3 teljes napból áll.
Szupervízió: Az elméleti oktatás után az AFC London vezetésével online-szupervízió zajlik, azok számára, akik azt igénylik, a terápiás ülésekről a páciens beleegyezésével készített videó-, vagy hangfelvételeket bemutatva. A magyar nyelvű szupervíziós munka szervezése folyamatban van.
Az MBT terapeuta cím megszerzéséhez az alábbiak szükségesek (Practitioner level):
- Az MBT-ét gyakorló szakembernek rendelkezniük kell egy mentális egészségügyi szakmában szerzett képesítéssel, alapos ismeretekkel a mentális zavarokról, különösen a személyiségzavarokról, és korábbi tapasztalattal kell rendelkezniük egyénekkel és/vagy csoportokkal végzett pszichológiai munkában
- Az MBT gyakornokoknak el kell olvasniuk az MBT kézikönyvet, és részt kell venniük egy 3 napos alapszintű bevezető tanfolyamon
- Az AFC által elismert 2 napos MBT gyakorló tanúsítvány tanfolyam elvégzése (korábbi nevén MBT Advanced tanfolyam)
- Négy egyéni beteget vagy két csoportot, vagy két egyéni beteget + egy csoportot kell kezelni MBT-vel, mint elsődleges beavatkozással legalább 24 ülésen keresztül.
- A kezelt klienseknek (legalább 2 személy vagy 1 csoport) Borderline személyiségzavar elsődleges diagnózissal kell rendelkezniük.
- Az esetek szakmai felügyelete az Anna Freud Központ (AFC) által hitelesített MBT szupervízor által zajlik.
- Az egyes kezelések egyes üléseit rögzíteni kell (videó). Ha a videó nem kivitelezhető, a szupervízorral egyeztetve hangfelvétel is elfogadható. A gyakornok által kiválasztott minden kezelésből legalább három 15 perces részt kell benyújtani, az MBT-képzési kézikönyvben vázolt MBT-kompetenciákra hivatkozva.
- A szupervízióra kezdetben hetente kell járni egyénileg vagy csoportosan.
- Minden eset befejezésekor írásos összefoglalót kell készíteni.
A képzés utáni szupervízió szervezésében a MaME nyújt segítséget.
Kiképzők: Prof. Anthony Bateman
A képzés tervezett helyszíne: Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, Budapest, Piarista köz 1, 1052
A 3 napos képzés díja: 390.000 Ft
Lehetőség van a díj részletfizetésére , ebben az esetben, az első összeg 100.000 Ft. befizetési határideje 2024.június 20., a fennmaradó 290.000 Ft. határideje 2024.szeptember 30.
A képzést szeretnénk minél tágabb körben elérhetővé tenni, elsősorban a klinikumban dolgozó szakmai munkacsoportok számára, ezért folyamatosan támogatókat keresünk.
Fizetési adatok: Raiffeisen Bank 12072552 01595796 00100009
IBAN: HU68120725520159579600100009
Érdeklődni és jelentkezni itt lehet:
mentalizacio@gmail.com
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet:
Előadóink
Anthony W. Bateman
A Brit Királyi Pszichiátriai Társaság tagja, pszichoterapeuta,
a Személyiségzavarok Európai Társaságának nagy-britanniai elnöke,
a londoni Anna Freud Center MBT koordinátora,
University College, London professzora és
a Koppenhágai Egyetem tiszteletbeli professzora
Anthony W. Bateman kiemelkedő pszichiáter és pszichoterapeuta, aki a pszichológiai és mentális egészségügyi kutatás területén végzett jelentős munkát. Munkássága elsősorban a borderline személyiségzavarral kapcsolatos, amelynek kezelésében innovatív megközelítéseket vezetett be. Peter Fonagy-gyal és más kollégáikkal közösen fejlesztették a mentalizáció alapú terápiát (MBT), amely a kliens és terapeuta közötti kapcsolatra, illetve a mentalizációs kapacitás fejlesztésére helyezi a hangsúlyt. Számos tudományos publikációja és könyve hozzájárult a pszichiátriai, pszichoterápiás gyakorlat fejlődéséhez. Munkájával a pszichoterápiás közösség elismert tagjává vált, aktívan részt vesz nemzetközi konferenciákon. Kutatásai és terápiás módszere továbbra is alapvető jelentőségűek a klinikai munka során.